Home » Naujienos » Žinia iš Gruzijos

Žinia iš Gruzijos

Europos Savanorių Tarybos (EST) savanorė Greta siunčia pirmas žinias į Lietuvą!

Apie viską smulkiai!

Oro uoste, tik atvykus į Gruziją, mane pasitiko trys asmenys: viena mergina ir du vaikinai. Sulaukę antros savanorės, atvykusios iš Slovakijos, keliavome naujų namų link. Nuo Tbilisio iki Rustavi (miesto, kuriame gyvensiu), vos keliolika minučių.
Ketvirtadienio pažintį su keliais vietiniais savanoriais užbaigėme pasivaikščiojimu po miestą. Jau dabar matosi, kad žiemą mieste gali būti niūroka. Tiesa, miestas nėra mažas – yra naujasis ir senasis Rustavi. Aš gyvenu senajame Rustavi, kuris stokoja gražiai sutvarkytų vietų. O naujasis Rustavi mane žavi labiau.
Džiaugiuosi, kad kol kas mentoriai (savanorius globojantys vietiniai gyventojai), kol turi laiko, tikrai labai rūpinasi mumis. Kiekvienas iš trijų savanorių turi po vieną mentorių.
Penktadienį keliavome į biurą, kuriame turėsiu dirbti/savanoriauti. Pagrindinės mano veiklos: pokalbių būrelis anglų kalba bei ispanų kalbos pamokos pradedantiems. Įdomu tai, kad kitą savaitę pradėsime mokytis gruzinų kalbą. Pamokos vyks tris kartus per savaitę.
Manau, kad labiausiai mane gąsdina būsimos veiklos. Juk teks visiškai „išlipti“ iš komforto zonos. Stengiuosi nemąstyti apie tai, kas bus toliau, bet jau dabar matau, kad bus visko. Dauguma mums, savanoriams, taip ir sako: „bus visko, visko it amerikietiškuose kalneliuose“.
Buvome Tbilisy. Iš tiesų labai gražus miestas! Labai labai. Tiesa, planuojame ir mažesnes keliones, pvz.: bandymas eiti į turgų. Manau, kad pavyks pasiekti ir daugiau Gruzijos vietovių, nes taksi paslaugos čia tikrai pigios, ir viešasis transportas ypatingai pigus.
Butas, kuriame gyvename yra tvarkingas, tad didelių problemų tai nesukelia. Turime viską, kas palengvina kasdieninius darbus: įvairius indus, priemones, skalbimo mašiną, džiovyklas. Manasis kambarys taip pat džiuginą akį.
Iš tiesų nauja pradžia džiugina. Nuotaika visai gerai. Žinoma, prasidėjus darbui ir „tikram“ gyvenimui galimai bus visko :) Bet aš pasistengsiu viską priimti kuo atviriau ir tiesiog pasimėgauti.

Pridedu kelias fotografijas. Linkėjimai, ir iki kitų susirašymų.
20141004_140023

P1380915


Dėkoju už pagalbą ir rūpestį.