Home » Veikla » Mano šeima - man skauda!

Mano šeima - man skauda!

„… ir jie tampa vienu kūnu” (Pr 2, 24)“.

Nereikia toli žvalgytis atgal. Peržvelkite pastarųjų dviejų mėnesių spaudos antraštes ir pamatysime, koks žmonių rūpestis yra viena iš svarbiausių ir prigimtinių vertybių – šeima. Ir apie ją kalba ne tik profesoriai, bet ir paprasti šeimos žmonės.

Tačiau kylą klausimas ką ir kuo vadovaujantis kalba. Neseniai įvykusioje tarptautinėje konferencijoje „Bažnyčia ir žmogaus teisės“ kardinolas Turksonas pabrėžė, kad kai kurios vertybės yra „visuotinės, neatimamos ir nepažeidžiamos. … . Faktas, kad egzistuoja nekintamos vertybės, bendros visiems žmonėms, nurodo, jog žmogaus teisės įgimtos. Jos nepriklauso nuo visuomenės modelio ar joje vyraujančių tendencijų nei nuo vyriausybės valios, kur siekiama paremti vien tik savus troškimus ir priemones, kurios savo ruožtu tampa savanaudiškų ideologijų vaisiumi ir diskriminacijos bei neteisybės šaltiniu.“ Žmogus atsiduria aklagatvyje ką pasirinkti, kuria „tiesa“ vadovautis, kas yra teisinga, o kas prieštarauja.

Labai svarbu šiandien nepasiklysti identiteto, nuomonių, ideologijų, politinių, ekonominių srovių sūkuriuose. Nepaisant sunkumų ir įvairovės svarbu ieškoti tikrosios tiesos apie „visuotines, neatimamas ir nepažeidžiamas“ vertybes.

Kovo 27 d.  (ketvirtadienis) 18 val. kavinėje „Kafenhauz“ (Ukmergės g. 3, Panevėžys) kun. Dr. Gediminas Jankūnas kartu su bernardinai.lt redaktoriumi Donatu Pusliu kvies Panevėžio miesto jaunimą ir miestelėnus į diskusijų vakarą „Mano šeima – man skauda“. Bus žvelgiama į tai, kokią šeimos sampratą pristato įvairios ideologijos, kokią matome televizijos eteryje, interneto platybėse. Kaip pasikeitė šeimos samprata nuo Jėzaus laikų. Bus aiškinamasi ar teiginys: Bažnyčia sustabarėjusi ir atsilikusi šeimos vertybės klausime yra teisingas.

Pagalvok gerai. Juk tau yra svarbi šeima. Todėl kviečiame į šį vakarą pasidalinti, išgirsti, paprieštarauti, diskutuoti, argumentuoti.

Laukiame Jūsų visų kavinėje „Kafenhauz“ Panevėžyje Ukmergės g. 3

, , ,