A. Lipniūno kultūros centras - Panevėžio vyskupijos jaunimo centras
 
Kontaktai |Rėmėjai |Klauskite
Naujienos
Lietuvos Jaunimo dienų kryžius Zarasų dekanate 2010.03.15
Zarasų parapijos tikintieji turėjo unikalią galimybę savo parapijos bažnyčioje sutikti, būti ir melstis prie piligriminio Lietuvos Jaunimo dienų kryžiaus. Kovo 4 d. su vietine bendruomene šventėme Lietuvos ir jaunimo globėjo šv. Kazimiero iškilmę. Vidurdienio šv. Mišiose dalyvavo gausus būrys miestiečių, taip pat mokytojai ir moksleiviai iš Pauliaus Širvio pagrindinės mokyklos ir „Ąžuolo“ gimnazijos. Šios gimnazijos auklėtinės, susibūrusios į Giedojimo studiją (vad. Gražvydas Gasparavičius), praturtino šv. Mišias giesmėmis, savo skambiais balsais šlovino Viešpatį ir dėkojo už Kristaus kryžiaus slėpinį. Moksleiviai skaitė šv. Rašto skaitinius, visuotinės maldos metu išsakė savo troškimus ir lūkesčius.
   Plačiau
Kaziuko mugė 2010.03.05
Mugė arba kermošius – tai prekyba, lydinti bažnytinę šventę. 1602 m. paskelbus karalaitį Kazimierą (1458-1484) šventuoju, jo mirties dieną - kovo 4-ąją - Vilniuje vykdavo labai iškilmingos teatralizuotos procesijos. Nedaug kas ir pasikeitė per tuos šimtmečius – šiais laikais vis dar tebešvenčiama Kaziuko mugė iššsaugojo savo tradicijas.
   Plačiau
SAVANORIAI - gražūs žmonės! 2010.03.04
Būti savanoriu LJD 2010 – tai norėti prisidėti prie šio jaunimo susitikimo, kad jis kuo geriau pavyktų. Tai reiškia iš visos širdies dovanoti kitiems savo laiką, visas savo jėgas, savo džiaugsmą – ne tik tą, kurį parodai savanoriaudamas (pavyzdžiui, dalindamas maistą), bet ir tą, kurį prarandi – aukoji, atsisakydamas tiesiog dalyvauti šventėje. Savanoriai turi būti pasiruošę bet kokiam darbui, reaguoti į bet kokį poreikį, bet kokią nenumatytą situaciją. Ir tai atlikti su džiaugsmu.
   Plačiau
Susitikimas su Emiliu „Taizė Vilnius“ organizatoriumi 2010.02.18
Šis susitikimas vykęs 2010 vasario 15 d. buvo informatyvus. Išgirdome daug naudingos informacijos, kurią galėsime pritaikyti organizuojant LJD. Sužinojome kaip ruošiasi renginiui kiti Lietuvos miestai Lietuvos Jaunimo Dienoms. Sulaukėme daug patarimų parapijų klausimais ir juos įgyvendiname.
   Plačiau
Parapijų lyderių seminaras Šiluvoje 2010.02.18
2010 sausio 29 – 31 dienomis Šiluvoje vyko seminaras Panevėžio parapijų lyderiams, kuriame buvo sprendžiami Lietuvos Jaunimo Dienų 2010 klausimai, stiprinamos parapijų grupelės, nagrinėjamos iškilusios problemos, dalinamasi patirtimi, stiprinamas tikėjimas. Rengėjų ir dalyvių nuomone seminaras pateisino lūkesčius, bet dar yra kur tobulėti. Parapijų atstovai įgijo daug patirties, kurią stengsis panaudoti LJD pasiruošimui.
   Plačiau
Monikos savanorystės Prancūzijoje 2010.01.12

Sveiki esu Monika. Šiuo metu savanoriauju Prancūzijoje „Le Créneau“ organizacijoje. Savanoriauju pagal Europos Sajungos programą „Veiklus jaunimas“ paprogramę Europos savanorių tarnybą. „Le Créneau“ tai organizacija, kuri yra įsikūrusi Montcombroux-les-Mines kaimelio pilyje, vidurio Prancūzije.

   Plačiau
LJD kryžius jau Panevėžio vyskupijoje 2009.12.20
LJD kryžiaus kelionė tęsiasi ... 
Gruodžio 18  dieną,  Panevėžio katedros jaunimas kartu su Krekenavos gimnazijos skautais, geltonu autobusiuku skynėsi kelią per pusnis iki Kauno. Palemono bažnytėleje, kvepiančia baltuma ir ramybę, išdidžiai meldėsi kryžius, paprastas, dviejų medinių lentų kryžius .... Nurimom .. sustingusiame šaltyje girdėjosi tariamos maldos žodžiai... 
Po Šventųjų  Mišių, Palemono parapijiečiai, iškilminga eisena kryžių išlydejo į pūguotą kelionę Panevėžio link. Kelionė buvo įspūdinga: nušalusiomis kojomis ir  vos įžiūrimame kelyje vairuotojas dalinosi gyvenimo keleiviais : "Gyvenime esu daug ką vežęs:... vaikus, keistus pakeleivius, besilaukiančią moterį, bet  kryžiaus... niekada. Man tai didžiulė - ,,3 metrų ilgio" patirtis.  
Gruodžio 19 dieną Panevėžio katedroje kryžių sveikino malda parapijiečiai, jaunieji Panevėžio krašto skautai ir ateitininkai. Šventose Mišiose už jaunimą skambėjo grupės iš Vilniaus "Apaštalai" atliekamos giesmės...Dieve parodyk man kelią, Dvasia vesk mane .... iki gilios nakties  į  šaltą orą kilo malda ir giesmė.  Į adoraciją jauni  žmonės atkeliavo net  iš Kupiškio, jų  neišgąsdino nei speigai, nei tamsa, nei 50 kilometrų. LJD  kryžiaus kelionės pavyzdžiu sekame ir mes, jauni žmonės, apmirusiame pasaulyje nuo  vertybių krizės, keliamės ir einame! .. 
Akcija „Dovanoju tau LJD 2010 himną“ 2009.12.18

Artėja Kalėdos. Taip norisi padovanoti kažką jaukaus kiekvienam savo draugui. Nupirkta dovana niekad neprilygs tai, kuri su meile sukurta.  Kalėdos – nėra paprasta, eilinė šventė, laisvų dienų laikotarpis, kažkieno minėjimas. Gimęs Jėzus Kristus yra dovana kiekvienam per visus amžius gimusiam. Dalinkis tikėjimo dovana su savo artimiausiais draugais. Primink jiems Jėzaus vardą šventiniame šurmulyje. Padovanok savo draugams Lietuvos jaunimo dienų 2010 himną „Kelkis ir eik“.

Kaip tą padaryti? .....
   Plačiau
Šv. KALĖDŲ stovykla jaunimui BALTRIŠKĖSE 2009.12.07
Kvietimas
 Artėja KALĖDŲ STOVYKLA BALTRIŠKĖSE į kurią jau nuo dabar galite REGISTRUOTIS !
Kas? Tai krikščioniška 5 dienų stovykla . Čia būna daug gerų žmonių :) Mūsų bus 80-100, o mus priima 4 broliai vienuoliai.
Ką veiksime?Būsim, gyvensim, džiaugsimės vieni kitais ir Dievu, daug melsimės, dirbsim, valgysim, bendrausim, žaisim, kvaliosim ir dar daug visa ko .
Kada ?Jau visai greitai: prasideda Kalėdų antrą dieną, ir baigiasi vieną dieną prieš Naujuosius. (26-30d.)
Labai geras laikas - atostogos, po kalėdinio baliaus susikrauname visa kas liko skanaus nuo stalo ir keliaujame visi į Baltriškes :)
Registruotis e.paštu: jaunimas@tiberiade.lt
Daugiau informacijos apie Baltriškių gyvenimą ir veiklą galite rasti interneto svetainėje www.tiberiade.lt
Kartą dalyvavus stovykloje, visada norisi ten sugrįžti. Verta ;)
Jei turite klausimų, klauskite drąsiai ;)
p.s. ir reikia gana greitai apsispręsti, nes registracija paprastai labai greitai pasibaigia. O užsiregistravus - dalyvauti ;)
Almantas Rožėnas
866288220

   Plačiau
LJD - artėja. Ar jūs laukiate? 2009.11.26

Lietuvos Jaunimo Dienos "Kelkis ir Eik!" nenumaldomai artėja. Organizacinė darbo komanda skinasi kelią  per epidemijas ir finasnines bei moralines -socialines krizes  ir garsiai ŠAUKIA "Kelkitės ! Nepasiduokime, nebedejuokime, tikėkime šviesesniu rytojumi ir VISI kartu EIKIME link JO".

Atsiliepimai po XII KAIROS rekolekcijų 2009.11.10
Taize NAUJAMETINIS jaunimo susitikimas POZNANĖJE 12.28 - 01.03 2009.11.02
KAIROS rekolecijos 2009.12.10-13 2009.11.02
"SIELOS" krikščioniškos muzikos festivalis 2009.11.21 2009.10.30
SMS Pasauliui apie XI KAIROS rekolekcijas 2009.10.30
Seminaras "Ugdymas per šokius ir žaidimus" lapkričio 7-8d. Panevėžyje 2009.10.30
Pasiruošimo programa keliaujantiems link LJD 2010
Keliaujantiems į Baltriškes
Vaikų vasaros poilsio stovykla
 

www.alkc.lt