Krikščioniški koncertai

Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos pradininkais Lietuvoje galima laikyti brolius pranciškonus ir naujas evangelines bažnyčias, kurie atsivėrus sienai prieš 20 m. pradėjo naudoti įvairius šiuolaikinės muzikos stilius sielovadoje. Šios muzikos puoselėjimo tradicijas tęsia “Sielos” festivalių organizatoriai. 2002 m. vyko pirmas toks festivalis Plungėje – iš ten kasmet keliavo į vis kitą miestą - į Vilnių, Šiaulius, Klaipėdą, Marijampolę, Kauną...

VII - asis festivalis „Sielos 2008” vyko Panevėžyje 2008. Šiame festivalyje dalyvavo grupės ir atlikėjai iš įvairių Lietuvos vietovių - Gyvai, Quest Rising, Ashtrey, Kančia, Unsystemical, Spirit, Ichthus, Lifetime, Massive, Kelionė, Stay Alive, Aukštyn bures, Juoda Balta, Amžinybė, FlyLight, Tèšla, Ada ir Co ir kt. Gintautas Tautkus, Angelė Joknytė, Juras Grincevičius, Artūras Chalikovas ir grupė, Ingrida Ručinskienė, Gražina Tamulytė, Pienė, Raimonda Kirijanovienė, Svajūnas Cibulskij, Tomas Bieliūnas /„T-Buck“, Jūratė Dailydėnienė ir svečiai: iš JAV – Daniel diSilva (grupės „Crispin“ įkūrėjas) www.crispinmusic.org (ši grupė koncertavo Lietuvos jaunimo dienose Klaipėdoje 2007 m.), Gintautas Tautkus iš Dublino ( buvęs populiarios grupės „Rondo“ įkūrėjas). Angelė Joknytė iš Londono ir kiti. Festivalyje buvo paskirtos nominacijos: „SIELOS 2008 debiutas“, „SIELOS 2008 daina“, „SIELOS 2008 grupė“ bei tradicinė nominacija „Už indėlį į krikščionišką muziką“.

Krikščioniški koncertai turi didelį prevencinį poveikį formuojant teigiamas vertybes. Populiariosios muzikos rinka užversta abejotinos muzikinės vertės ir lėkštas vertybes skelbiančiais kūriniais. Dėl to mes norime būti atsvara narkotikų ir agresijos kultūrai, norime dainuoti ir kalbėti apie kitokį gyvenimą. Būtent todėl ir buvo pradėtas šis krikščioniškos muzikos festivalis.

Į šiuolaikinę krikščionišką muziką įeina lyriškos baladės, bliuzas, regis, rokenrolas, rokas ir kiti šiuolaikiniai muzikos stiliai. Nelengva apibrėžti aptariamos muzikos pradžią, ji turėjo įvairias vystymosi pakopas, pasižymi stilių įvairove ir dinamiškumu. Tačiau daug apžvalgininkų pastebi, kad tam tikra simboline pradžia galima laikyti 1972 metais vykusi renginį "Ehpo-72" Dalase (JAV), kai tūkstančiai žmonių susirinko į pirmąjį masinį krikščioniškos muzikos koncertą. Daug prie šios muzikos populiarumo prisidėjo tokie muzikantai kaip Laris Norman (Larry Norman), Mailonas LeFevro (Mylon LeFevre) net Elvis Preslis ir gausybė kitų.

Lietuvoje visai nesenai prasidėjo krikščioniskos diskotekos su DJ Remiu, taip pat bendruomeniniai, linijiniai šokiai (linedance), kurie yra naujovė mūsų šalyje. Pasirodo, šokiai linijose – viena seniausių pasilinksminimo formų. Šie šokiai iš ties išskirtiniai, nes šokama pagal penkių skirtingų ritmų muziką: polką, valsą, ča ča, svingą, funky. Šokti gali kiekvienas, tiek jaunas, tiek senas – šie šokiai ypatingi dar ir tuo, kad sujungia skirtingų požiūrių, charakterių, gyvenimo būdų žmones.

 

Įvykių kalendorius

<<  Spalis 2010  >>
 Pi  An  Tr  Ke  Pe  Še  Se 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
181920

Apklausa

Ar dalyvautumėte Panevėžio vyskupijos ministrantų savaitgalyje?
 

Svetainėje

Mes turime 5 svečius online
XHTML and CSS. | Kepri Portal