Piligriminės kelionės

Viskas prasidėjo 1940 m., kai būdamas 25-erių brolis Roger paliko gimtąją Šveicariją ir apsigyveno Prancūzijoje, iš kur buvo kilusi jo motina. Ilgus metus plaučių tuberkuliozė buvo prikausčiusi jį prie patalo. Per ilgą gydymo laiką jis subrandino savyje pašaukimą įkurti bendruomenę.

Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, brolis Roger buvo įsitikinęs, kad turi tučtuojau padėti patekusiems į nelaimę žmonėms, kaip darė jo senelė Pirmojo pasaulinio karo metu. Mažytis Taizé kaimelis, kur jis apsistojo, buvo prie pat demarkacijos linijos, dalijusios Prancūziją į dvi dalis: patogi vieta priimti karo pabėgėlius. Draugai iš Liono pradėjo duoti Taizé adresą žmonėms, kuriems reikėjo slėptis.

Šiandien bendruomenė vienija apie šimtą brolių – katalikų ir įvairios kilmės protestantiškų konfesijų atstovų – iš beveik trisdešimt šalių. Laikui bėgant vis daugiau jaunų žmonių iš įvairių pasaulio vietų atvyksta į Taizé ir dalyvaujama savaitę trunkančiuose susitikimuose.

Taizé taip pat aplanko įvairių bažnyčių vadovai. Bendruomenėje lankėsi popiežius Jonas Paulius II, trys Kenterberio arkivyskupai, pravoslavų arkivyskupai, keturiolika liuteronų vyskupų iš Švedijos bei nesuskaičiuojama daugybė kunigų ir pastorių iš viso pasaulio.

Brolis Roger mirė, sulaukęs devyniasdešimties metų, 2005 m. rugpjūčio 16 d. po išpuolio vakarinių pamaldų metu. Dabar bendruomenei vadovauja brolis Alois.

Pirmieji lietuviai į Taizé atvyko 1988 m. (tarybiniais laikais tai buvo beveik stebuklas), o broliai pirmą kartą Lietuvą aplankė tik praėjus penkeriems metams.

Jau ne vieną dešimtmetį jaunimas iš viso pasaulio vyksta į Taizé kaimelį Rytų Prancūzijoje, kad ten atrastų maldos, tikėjimo ir pasitikėjimo vieni kitais dovaną. Mažame kaimelyje įsikūrusio vienuolyno broliai stengiasi šį pasitikėjimą perteikti ir per Europos jaunimo susitikimus, kasmet vykstančius skirtinguose Europos miestuose.

Taizé brolių bendruomenė, kuri yra ekumeninė, daugelį metų kviečia visą krikščionišką jaunimą - nesvarbu kas jie būtų: katalikai, stačiatikiai, protestantai, unitai ar netgi netikintys, bet ieškantys tikėjimo jauni žmonės - burtis, bendrauti ir rasti tai, kas visus vienija, - maldą, tikėjimą ir pasitikėjimą.

Pats „Centriukas“ dalyvavęs ne vienus metus Taizé ir Europos jaunimo susitikimuose galvojo: kada ateis mūsų eilė? Ir pagaliau ji atėjo. Šių 2009m. pirmą gegužės savaitgalį - gegužės 1-3 d. - Vilnius atvers duris 6 tūkstančiams jaunų piligrimų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Prancūzijos, Skandinavijos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir kitų Europos šalių.

1 Jaunimo susitikimas Taizé 2010 Prancūzija 221
 

Įvykių kalendorius

<<  Spalis 2010  >>
 Pi  An  Tr  Ke  Pe  Še  Se 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
181920

Apklausa

Ar dalyvautumėte Panevėžio vyskupijos ministrantų savaitgalyje?
 

Svetainėje

Mes turime 4 svečius online
XHTML and CSS. | Kepri Portal