žvilgsnis į LJD organizatorius

Birštonas, vasario 20–22 dienos, Lietuvos jaunimo dienų (LJD) organizatorių komanda ir jausmas – LJD jau čia čia čia pat!

FOTOGRAFIJOS:

https://photos.google.com/share/AF1QipN52xpp3yTft054DkDPo_MmgqgjuITMvE5m1uGCV941T91c5Cc2cD5na0kk8xRP9A?key=anByNXJzbi1penp4MGstYWd6LXF6S2FkbmdUSDJn

 

Vasario 20–22 dienos – laikas, Birštone surinkęs bene visą Lietuvos jaunimo dienų (LJD) organizatorių komandą. Jaunus žmones, išdrįsusius kurti Dievo garbei, o ir Lietuvos jaunimo džiaugsmui.

Pirmoji susitikimo diena – legali galimybė klysti. Pažintis su „Impro 241“ studija – nuostabą iššaukusi patirtis, leidusi atrasti charizmatiškus kūrėjus ne užu sienos, bet savyje. Naudodami teatro improvizacijos techniką vadavomės iš įsišaknijusių stereotipų, kratėmės baimių. Panėrę į spontanišką kūrybą sveikinomės su nematytais talentais. Dieną, dovanojusią pažintį su stipriosiomis savo pusėmis, keitė vakaras, visą komandą apdovanojęs ne(si)tikėtomis dovanomis. Girdėjome vyskupijų jaunimo centrų prisistatymus, Lietuvos jaunimo pastoracinės tarybos (LJPT) vadovų eiles ir daug juoko. Dainas keitė šokiai, šokius keitė poilsis.

Antroji diena – pažintis su garbingojo arkivyskupo Teofilio Matulionio gyvenimu. Ekspozicija Birštono sakraliniame muziejuje ir dr. Romos Zajančkauskienės žinios – visiems rekomenduotina patirtis, ženkliai plečianti nuovoką apie artėjantį beatifikacijos įvykį. Muziejuje sugaudytas žinias jungėme į diskusiją su Kaišiadorių vyskupu Jonu Ivanausku. Intensyviai svarstyti įvairūs klausimai, reikšmingi birželio 25 dienai, kuomet arkivyskupas Teofilius Matulionis bus paskelbtas Dievo tarnu.

Antros dienos popietę suskambo ir LJD programa. Komandos skirstėsi į „mažuosius“ susitikimus ir narpliojo įvairius dėmenis: režisūrą, scenografiją, logistiką, cirkuliaciją, savanorystę ir kt. Intensyvų darbą keitė atodūsis baseine ar pirtyje bei smagiame „Mafijos“ žaidime.

Trečioji diena dovanojo Šv. Mišių auką bei pažintį su šv. Edita Štein. Pastarąją galėjome sutikti brolio Mariučo paskaitoje. Visas pažintis ir poilsį įmanoma sutalpinti į trumpą sakinį – „Lietuvos jaunimo dienos jau čia čia čia pat“!

Panevėžio vyskupijos jaunimo centras

You may also like...