Vyskupijos ministrantų stovykla Tytuvėnuose prie Bridvaišio ežero 2017 m. liepos 4-7 d.

Vyskupijos ministrantų stovykla

„Per kryžių į žvaigždes“

     Jau tampa tradicija du kartus per metus vis kitoje Lietuvos vietovėje keletui dienų suburti vyskupijos ministrantus. Pastarieji susitikimai nuaidėjo Utenoje, Šventojoje bei Anykščiuose. Liepos 4-7 dienomis šalia Tytuvėnų (Kelmės raj.) esančio Bridvaišio ežero pakrantėje įvyko dar viena Panevėžio vyskupijos jaunimo centro organizuota ministrantų stovykla „Per kryžių į žvaigždes“. 41 dalyvis iš Panevėžio, Anykščių, Utenos, Krekenavos, Biržų, Karsakiškio, Upytės, Saločių ir 14 vadovų bei savanorių pagalbininkų keturias – Susipažinimo, Pažinimo, Tobulėjimo ir Pasitikėjimo – dienas praleido vertingais gamtos turtais bei turtinga istorija garsiame krašte gyvendami maldos, bendrystės, pažinimo ir poilsio ritmu.

Liepos 4-oji, Susipažinimo diena, prasidėjo dar Panevėžyje, iš kur didžioji stovyklos dalyvių bei savanorių dalis jau vyko vienu autobusu į „Sedulos“ stovyklavietę. Šioje laukė pietūs, įsikūrimas, susipažinimo žaidimai, susiskirstymas kuopomis, žygis į šv. Mišias Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje. Po Mišių – vakarienė, gaminta ant laužo, bei vakaro diskusija „Beatifikacija iš arti“.

Liepos 5-oji – Pažinimo diena. Stovyklos dalyviai turėjo progą apsilankyti Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre bei Miško muziejuje. Regioninio parko darbuotojos įdomiai ir išsamiai pristatė lankytojų centro ekspoziciją „Iš gervės skrydžio“, o pakvietus sudalyvauti varžybose, stovyklautojai azartiškai kibo į dėliones, atspindinčias Tytuvėnų kraštovaizdį ir gamtą. 1962 m. įkurtame miško muziejuje su krašto gamta ir liaudies meistrų gabumais buvo galima susipažinti dar žymaus gamtininko Tado Ivanausko komandos paruoštos ekspozicijos dėka. Vakare stovyklautojų laukė smagus teorinių ministrantų žinių patikrinimas – „Ministrantų protmūšis 3000“. Diena baigėsi įprasta vakaro malda.

Liepos 6-oji – Tobulėjimo diena. Šį kartą pirmoji dienos pusė buvo skirta susipažinimui su Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliu bei jo istorija. Po pietų stovyklautojai pasiskirstė į 4 grupes dalyvauti mokymuose apie laikyseną šv. Mišių metu, ministranto bei lektoriaus tarnystes. Jauniausieji mokėsi žaidimų organizavimo. Laisvu laiku šalia įprastų galimybių žaisti tinklinį, krepšinį ar taškytis puikioje maudykloje, norintieji galėjo išmėginti pasiplaukiojimą vandens dviračiais. Po šv. Mišių buvo iškilmingai atidaryta rekonstruota Tytuvėnų aikštė, nuskambėjo koncertas, su krašto žmonėmis iškilmingai sugiedotas Valstybės himnas. Grįžus po jo ramus vakaro oras suteikė galimybę smagiai pavakaroti prie laužo.

Liepos 7-oji – Pasitikėjimo diena. Svarbiausias jos akcentas – piligriminis žygis netradiciniu maršrutu į Šiluvą bei šv. Mišios su vysk. Linu Vodopjanovu. Po Mišių prie Jono Pauliaus II namų laukė gardūs pietūs ir neįtikimai geras oras. Po pietų dalyviai dar grįžo į baziliką, kur klebonas kun. Erastas Murauskas papasakojo Šiluvos parapijos istoriją. Stovykla baigėsi apsilankymu koplyčioje bei iškilmingu pažymėjimų įteikimu.

Ryto ir vakaro malda bei šv. Mišios, kuriose buvo kasdien kuopomis patarnaujama, net vasaros atostogų metu neleido užmiršti tikėjimo žmonių tapatybės bei ministrantų ir lektorių tarnystės. Stovyklos metu nužygiuoti 40 kilometrų bei neprognozuojamas oras pasitarnavo kaip vyriško brendimo ir ištvermės mokykla (mergaičių mažuma su šiuo iššūkiu taip pat puikiai susitvarkė). Susipažinimas su Tytuvėnų krašto gamta, kultūra bei istorija dovanojo progą pamatyti „neregėtą Lietuvą“, o laisvas laikas teikė progas kurtis ir tvirtėti draugystėms, ilsėtis, atsipalaiduoti.

Nuoširdžiai dėkojame vysk. Linui Vodopjanovui už skirtą laiką bendrystei ir stiprinantį žodį, Tytuvėnų parapijos klebonui kun. Rimantui Žaromskiui už šiltą priėmimą po bažnyčios skliautais, Šiluvos parapijos klebonui kun. Erastui Murauskui už priėmimą ir įtraukiantį supažindinimą su viena svarbiausių Lietuvos šventovių, Jono Pauliaus II namų bitelėms už suorganizuotus pietus. Taip pat klier. Raimundui Zimkai už ištikimą ministrantų lydėjimą visas dienas bei stovyklos savanoriams, negailėjusiems savo talentų ir rankų įvairiems patarnavimams. Iki sekančių susitikimų!

 

     Visas akimirkas iš šios stovyklos rasite čia: nuotraukų albumas.

Kęstutis ir Rita Lapiniauskai

 

You may also like...