Lietuvos Jaunimo Dienų atidarymo atgarsiai (bernadinai.lt)

Apie birželio 23 – 25 dienomis Vilniuje praūžusias Lietuvos jaunimo dienas rašo naujienų portalas „Bernardinai.lt“.

Dalinamės įspūdžiais iš šventės atidarymo.

Nuo 11 val. „Siemens“ arenoje vyko iškilmingas šventės atidarymas. Renginį pradėjo specialiai renginiui suburtos šokėjų trupės  pasirodymas, vėliau Paulina Paulauskaitė su LJD choru atliko renginio himną. Scenoje pasirodę vedėjai Benas Rupeikis ir Silvija Stonkutė iš studijos „Impro241“ pasveikino susirinkusius LJD šūkiu „Tiesa padarys jus laisvus“. Sveikinimo žodį tarė kardinolas Angelo Amato, kuris vadovaus beatifikacijos apeigoms rytoj Vilniaus katedros aikštėje. Jaunimą jis pasveikino šv. Jono Bosko žodžiais: „Šventumas yra skirtas ne tik pagyvenusiems žmonėms, šventumas yra skirtas ir jaunimui.“

Sveikinimo žodį taręs Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas paragino jaunimą nebijoti prastų oro prognozių: „Šis lietingas oras yra nematomos malonės išraiška“. Be to, jis pabrėžė, kad šventieji yra visada jauni: „Senkite tik amžiumi. Nesenkite širdimi ir dvasia. Nepraraskite džiaugsmo, kurį Dievas jums teikia“. Vilniaus mero sveikinimo laišką perskaitė savivaldybės tarybos narys Vincas Jurgutis: „Sveikino jūsų šeimą, susibūrusią po žodžiais „Tiesa padarys jus laisvus“. Tegloboja jus Vilniaus globėjas šv. Kristoforas“. Scenoje pasirodė grupė „Kūjeliai“. Juos pakeitęs Linas Adomaitis koncertą pradėjo žodžiais: „Aš tikiu Dievu. Tikėjimas yra ta jėga, kuri veda į priekį“.

Po L. Adomaičio pasirodymo keletą dainų atliko Mantas Jankavičius. „Manęs paprašė paliudyti, ką man reiškia gyventi tiesoje. Jūs turbūt žinote, kad scenoje ne visada yra tiesa: čia atrodome gražesni ir laimingesni negu esame. Aš esu ne išimtis. Buvo toks etapas, kuomet puikiai sugebėjau puikiai meluoti ir būti scenoje. Didžiausia tiesa yra tuomet, kai nebelieka scenos. Mes neturėtume turėti jokios scenos širdyje“, kalbėjo M. Jankavičius. Į sceną buvo įneštas LJD kryžius ir koncertą pratęsė LJD chorasVadovaujant kun. Mariui Žitkauskui, rankomis susikibę LJD dalyviai pasimeldė renginio maldą.

LJD tema „Tiesa padarys jus laisvus“ katechezę vedė vysk. Arūnas Poniškaitis. „Laisvė man siejasi su skrydžio pojūčiu. Skirsti gerai – tai laisvė. Kad galėtum skristi, turi pažinoti tiesą. Pažinti vėjus, kurie blaško, pažinti žmones, kurie yra aplink“, kalbėjo A. Poniškaitis. „Prašau atlaisvinti padangę nuo visų lėktuvų, įskaitant ir kukurūzininkus. Ar jūs pasiruošę skrydžiui lėktuvu LJD 2017?“ Atidarymą užbaigė LJD himnas, atliktas P. Paulauskaitės ir LJD choro.

 

Visą straipsnį skaitykite:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-06-24-sestadienis-ljd-gailestingumo-vakaras-ir-nekasdieniai-susitikimai-nuolat-atnaujinama/161011

 

Daugiau nuotraukų rasite čia:

https://goo.gl/photos/zvZ4ZMYyYUwuGeGw6

You may also like...