Atvirai apie Taizé (piligrimų liudijimai)

Išvykę liepos 28 dieną skriete skriejome pro Lenkiją, Čekiją, Prancūziją ir Vokietiją, nutilome Taizé bendruomenėje ir čia prisiragavome įvairiausių skanėstų! Kokių? Kiekvienam vis kitaip skanių:

 

 

Ei, drauge, keliauk su manimi į TAIZÉ!

Bus gera, nes: faina, pajusi Jėzų, pajusi vidinę ramybę, būsi apdovanotas malonėmis, pajusi beribę draugystę bei rūpestį su kitu.

Bus sunku, nes: reikės eiti po dušu, reikės daug maikučių, reikės pakęsti Monikos ir Agnės prikolus, bus sunku persilaužti šnekėti angliškai.

Ignas

 

 

 

 

 

 

Ei, būsimoji mano žmona, keliauk su manimi į TAIZÉ!

Bus gera, nes: suprasi, ką daryti toliau, pailsėsi, nuoširdžiai šypsosiesi, išgirsi daug įvairių nuomonių.

Bus sunku, nes: reikės iš čia grįžti.

  Tave mylintis Donatas

 

 

 

 

Ei, Silke, keliauk su manimi į TAIZÉ!

Bus gera, nes: galėsi pajausti, ką iš tiesų reiškia būti ramybėje, nes niekas neklausinės tavęs, kas tu toks, ką veiki gyvenime, ir kokia tavo praeitis. Čia gali pasijusti labiau savas nei namie.

Bus sunku, nes: turėsi dalyvauti visur, turėsi bendrauti su kitais angliškai. Bus sunku, jei būsi tyloje, o po to teks grįžti į triukšmą, tikrai to nesinorės. Bus sunku grįžti namo.

Ugnius

 

 

 

 

 

 

Ei, Kotryna, keliauk su manimi į TAIZÉ!

Bus gera, nes: įgysi nerealią patirtį, susirinksi daug naujų kontaktų, surasi draugų, patirsi artimo meilę,

turiningai praleisi laiką, pakalbėsi su Dievu, rasi atsakymus į rūpimus klausimus.

Bus sunku, nes: turėsi prisitaikyti prie brolių gyvenimo, priprasti prie gana sunkios rytinos, nusižeminti, priimti kitus tokius, kokie jie yra, prireiks labai daug kantrybės, pavyzdžiui, maisto eilėje, prie kryžiaus, be wi-fi.

Agnė

 

 

Ei, Ramute, keliauk su manimi į TAIZÉ:

Bus gera, nes: tikiu, jog pamaldų giesmės tave tiesiog pakerės.

Bus sunku, nes: kviečiu drąsiai kalbėti, nebijant kalbos barjerų, dalintis grupelėje savo patirtimi ir nuomone. Tai, man būnant Taizé, buvo vienas iš iššūkių.

Asta

 

 

Ei, Rasuole, keliauk su manimi į TAIZÉ!

Bus gera, nes: nepamirši šio susitikimo, susirasi nuostabių draugų, patirsi nuostabių akimirkų, įsimylėsi Dievą dar labiau, atsipalaiduosi nuo rutinos.

Bus sunku, nes: turėsi prisitaikyti prie brolių reikalavimų, gali tekti šiek tiek pabadauti, negalėsi naudotis wi-fi tinklais.

Viktorija

 

 

 

 

 

Ei, drauge, keliauk su manimi į TAIZÉ!

Bus gera, nes: susirasi daug naujų draugų! Pamatysi kitokias pamaldas bei Mišias, surasi bendraminčių, kurie tave supras, išgirsi, pamatysi ir net galėsi prisijungti prie nuostabaus Taizé choro, galėsi sužinoti atsakymus į tam tikrus klausimus, galėsi praleisti laiką ne tik su bendražygiais ir naujais draugais, bet taip pat su savimi, savo mintimis ir Dievu. Taizé kaimelyje yra specialios vietos, pavyzdžiui, tokios kaip tylos parkas arba tiesiog bažnyčia. Taip pat Taizé dirbsi daug darbų ir išmoksi juos nudirbti ne su kančia, o su džiaugsmu.

Bus sunku, nes: turėsi visai savaitei palikti dalykus, prie kurių esi pripratęs: lova, šeima, maistas, dušas ir kt.. Reikės kalbėti beveik vien tik angliškai. Kartais bus sunku nutilti, bet, būnant Taizé, retkarčiais tai reikia padaryti, kad TU galėtum išgirsti, ką TAU sako Dievas. Su grupelėmis teks: valyti tualetus, rinkti

šiukšles, plauti indus.

Salomėja

 

Ei, Monika V., keliauk su manimi į TAIZÉ!

Bus gera, nes: sutiksi bendraminčių, išgirsi daug daugiau Taizé giesmių nei girdi kasdien, gyvensi kitokioje aplinkoje nei esi pripratęs, pamatysi kitokią kasdienybę, leisi sau pamiršti sunkumus, galėsi daugiau laiko skirti sau bei asmeninei tylai, gausi galimybę susitikti su Taizé broliais.

Bus sunku, nes: pasiilgsi šeimos ir namų, tavo galvą užplūs įvairūs klausimai, į kuriuos galbūt ir nerasi atsakymo, įmanoma pavargti.

Agnė Ž.

 

You may also like...